©MN press

Železničar devetom uzastopnom pobedom učvrstio prvo mesto

Vreme čitanja: 2min | sub. 18.03.23. | 22:13

Lajkovčanke se mučile u prvom i trećem setu, ali su stigle do slavlja

Odbojkašice Železničara iz Lajkovca produžile su niz pobeda na devet, pošto su večeras na svom terenu savladale Batajnicu u četiri seta - 3:1 (21:25, 25:14, 26:24, 25:13).

Domaće igračice su bile veliki favorit na ovom meču, ali to nisu pokazale u prvom i trećem setu. Talentovani sastav Aleksandra Đogatovića iskoristio je loše otvaranje meča protivnika i slavio u prvom setu na iznenađujuće siguran način, dok je u trećem vodio sa 23:21, ali je do kraja osvojio samo jedan poen i prokockao veliku šansu da osvoji veliki bod. Izabranice Branka Kovačevića su tada na čist kvalitet stigne do preokreta, a onda ubedljivo stigle do slavlja u četvrtom setu.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Jane Veltman sa 19 poena, dok je Aleksandra Uzelac osvojila 15. Kod gošći je Jovana Milićević osvojila 17 poena, a Katarina Stanković 10.

U pobedničkom ritmu nastavilo je i Jedinstvo iz Stare Pazove, koje je na svom terenu savladalo Omladinac, takođe u četiri seta, uz 17 poena Tamare Miljević - 22:25, 25:16, 25:15, 25:16.

Važan doprinos slavlju ekipše Jova Cakovića dale su i Isidora Kockarević sa 15, odnosno Tamara Miljević sa 14 osvojenih poena. Kod Omladinca su po 16 poena osvojile Una Vujagić i Tijana Cvetković.

Železničar uoči poslednjeg kola ima tri boda više od Jedinstva, a u narednom kolu ga očekuje gostovanje Partizanu. Jedinstvo uoči starta plej-ofa gostuje Novom Sadu.